Międzynarodowy sukces Orkiestry OSP z Mykanowa

 Wielkim sukcesem zakończył się udział Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa w XVII Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Giulianova (Włochy). Nadmorska miejscowość Giulianova (Teramo – Abruzzo) od 1 do 6 czerwca była miejscem rywalizacji znakomitych orkiestr z całego świata, m. in. Orkiestry Ryskiego Uniwersytetu Technicznego (Łotwa), Orkiestry Akademii Muzycznej z Mołdawii oraz Takigawa II High School Marching Band z Japonii. Wśród zaproszonych orkiestr znalazły się trzy polskie zespoły: Orkiestra Górnicza z Bytomia, Orkiestra z Koronowa oraz MOD z Mykanowa.

 

Program pobytu wypełniły próby, koncerty dla mieszkańców, otwarcie Mistrzostw Włoch Mażoretek oraz oczywiście występy konkursowe, które zostały podzielone na dwa dni. Nasza orkiestra zaprezentowała się na scenie ustawionej na placu Buozzi w sobotni wieczór, gdzie wykonaliśmy utwory w konkursie scenicznym wraz z Mażoretkami „Presto” oraz musztrę paradną. Włoska publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie na grane utwory, w czym duża zasługa naszych solistów, Zuzanny Pietras i Klaudii Suchańskiej. O powierzchni sceny, najlepiej świadczy fakt, że orkiestra była w stanie zaprezentować na niej musztrę paradną, przyjętą równie wielkimi brawami.

 

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się od przemarszu malowniczymi ulicami Giulianova, którego finałem był pokaz musztry na placu Dalmazia. Każda z orkiestr trzymając się ściśle regulaminu musiała zaprezentować grę w marszu oraz 10 minutowy program dynamiczny.

 

Wieczorem wszystkie orkiestry zaprezentowały się ponownie na placu Buozzi, gdzie po krótkiej prezentacji każdej z orkiestr nastąpiło ogłoszenie wyników. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mykanowie otrzymała nagrodę dla najlepszej „orkiestry dętej z mażoretkami”, nagrodę dla „najlepszego zespołu mażoretek”, nagrodę dla najlepszego kapelmistrza oraz II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jedyną orkiestra, która uzyskała wyższa punktacje od zespołu z Mykanowa, była orkiestra z Japonii, która jest jedną z najlepszych orkiestr Kraju Kwitnącej Wiśni, zdobywczynią złotego medalu na jednym z największych konkursów muzycznych na świecie All Japan Marching Contest.

 

Orkiestrę i mażoretki w zmaganiach konkursowych poprowadzili: dyrygent – Krzysztof Witczak, tambumajor – Radosław Wochal i choreograf – Paulina Peryga.

 

 

Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Mykanów za wsparcie i pomoc w wyjeździe, a naszym wiernym kibicom za wspaniałe powitanie w Mykanowie. Wyjazd zaowocował w nawiązanie nowych kontaktów, które mamy nadzieję, przyczynią się do kolejnych prestiżowych występów.

 

 

 

oprac.: Patryk Jeziak

 

{phocagallery view=category|categoryid=338|limitstart=0|limitcount=10}

 

 

Data opublikowania: 10:24, 13 czerwca 2016

Kategorie: Aktualności