Mali lekkoatleci z Kuźnicy Kiedrzyńskiej

We wtorek 10.06.2014r. dzieci z Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej gościły na Stadionie  CKS Budowlani w Częstochowie, wszystko za sprawą projektu „Przedszkolak na Stadionie Lekkoatletycznym. Po powitaniu przez wiceprezesa pana Macieja Hupę, przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej rozgrzewki z zawodnikami a następnie miały okazję zobaczyć wybrane dyscypliny lekkoatletyczne: rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem…

 

Dzieci poznały zasady i technikę wybranych  konkurencji oraz przepisy obowiązujące podczas zawodów. Jednak największą radość sprawiło naszym przedszkolakom możliwość poczucia się jak prawdziwi sportowcy. Biegi, sztafeta, rzuty piłeczką palantową, skoki w dal to tylko niektóre konkurencje sportowe, z którymi mogli się zmierzyć mali sportowcy. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale  szczęśliwi i z uśmiechem na ustach ukończyli zawody. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia na najwyższym stopniu podium, gdzie dzieci otrzymały medale.

Super atmosfera i uśmiech na twarzy uświadomił nam wszystkim jak bardzo przypadł do gustu dzieciom  pomysł zabaw  sportowych na stadionie. Mamy nadzieję, iż nie było to ich ostatnie zetknięcie się z lekkoatletyką i choć kilkoro z nich w przyszłości będzie uprawiać jedną z dyscyplin królowej sportu.

                                                                                                 

Marta Tyfel

 

 {phocagallery view=category|categoryid=273|limitstart=0|limitcount=3}

 

Data opublikowania: 06:46, 12 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności