Konkurs piosenki przedszkolnej w Kuźnicy Kiedrzyńskiej

W środę 20 maja w Przedszkolu w Kuźnicy Kiedrzyńskiej odbył się Gminny Konkurs Piosenki „Wiosna w piosence”. Głównym celem było rozbudzenie u dzieci zamiłowania do śpiewu oraz rozwijanie zdolności wokalnych dzieci. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do udziału zgłosiło się sześć placówek z terenu gminy.

 

W składzie komisji oceniającej występy małych artystów znaleźli się muzycy: Pan Marek Zyskowski – pedagog, gitarzysta, przedstawiciel GOK w Mykanowie oraz Pan Sławomir Górnicki- nauczyciel muzyki w Szkołach Podstawowych na terenie gminy. Do składu komisji drogą losowania dołączyła Pani Jolanta Małolepsza – nauczyciel Oddziału Przedszkolnego w Starym Kocinie.

 

Zmagania konkursowe poprzedzone były występem tanecznym dzieci z grupy starszej. Na widowni zasiedli rodzice, nauczyciele oraz soliści, którzy za swój występ otrzymali gromkie brawa. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, zaprezentowały doskonałe umiejętności wokalne, a komisja oceniła poziom występów jako bardzo wysoki, nagradzając dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.

 

Kategoria 3,4- latki:

  • miejsce 1 – Laura Grzelak z Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej
  • miejsce 2 – Maja Krysiak z Przedszkola w Radostkowie
  • miejsce 3 – Pola Jarosz z Przedszkola w Radostkowie
                  – Oliwia Nocoń Przedszkole w Radostkowie

Kategoria 5,6- latki:

 

  • miejsce 1 – Lena Żurawska z Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej
  • miejsce 2- Maja Respondek z Oddziału Przedszkolnego w Starym Kocinie
  • miejsce 3- Izabela Długosz Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej

Wyróżnienie dla: Bartłomieja Wochala, Sebastiana Maciaszczyka z Przedszkola w Wierchowisku, Dominiki Ancerowicz z Przedszkola w Borownie oraz Nataszy Furlepy z Przedszkola w Starym Cykarzewie.

Wszystkie dzieci otrzymały dypolmy i nagrody rzeczowe za udział w konkursie. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim nauczycielom za wspaniałe przeygotowanie dzieci do występu oraz członkom jury za udział w pracach komisji. Dyrektor i Rada Pedagogiczna składają serdeczne podziękowanie Panu Zbigniewowi Żurawskiemu za pomoc w organizacji konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

 

Data opublikowania: 08:37, 24 czerwca 2015

Kategorie: Aktualności