Konkurs na ciasto regionalne

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice, w ramach Małych Grantów przyznawanych przez Stowarzyszenie LGD „Razem na wyżyny” zaprasza mieszkańców Gmin: Kłomnice, Mykanów, Miedźno, Kruszyna i Dąbrowa Zielona do wzięcia udziału w konkursie na ciasto regionalne.

W konkursie mogą wziąć udział osoby  indywidualne, które lubią własne wypieki i  eksperymenty cukiernicze. Konkurs polegał będzie na przygotowaniu określonej w regulaminie ilości ciasta o własnej lub mało znanej recepturze oraz podanie jego nazwy związanej z naszym regionem. Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi  podczas „Jarmarku Kłomnickiego”, który odbędzie się 24.03.2013 roku, w Zespole Szkół w Kłomnicach, a w jury udział wezmą zawodowi cukiernicy i piekarze oraz zaproszeni eksperci. Ciasta  należy dostarczyć w dniu konkursu do godziny 10.00. Dla autorów najlepszych wypieków przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Nagroda za I miejsce – wartość 500zł,  II miejsce – 400zł, III miejsce -300zł    oraz dwa wyróżnienia po 150 złotych

 

REGULAMIN KONKURSU NA CIASTO REGIONALNE

  1. Podstawą ciasta ma być ciasto drożdżowe, kruche, biszkoptowe lub ich kombinacje.
  2. Każdy uczestnik konkursu piecze jeden rodzaj ciasta.
  3.  Ciasto powinno  być wykonane własnoręcznie, najlepiej według przepisu  autorskiego.
  4. W końcowej ocenie Jury będzie brało pod uwagę : smak ciasta, jego kształt , wygląd oraz nazwę promującą region.
  5. Zgłoszenia wypieków do  udziału w konkursie będą przyjmowane do dnia 21.03.2013r. w Zespole Szkół w Kłomnicach – tel. 609 281 467.

Data opublikowania: 11:23, 5 marca 2013

Kategorie: Aktualności