Konkurs dla KGW „Maszkiety i Konkrety”

W imieniu Fundacji Instytutu Inicjatyw Lokalnych Im. Prof. Waleriana Pańki za Państwa pośrednictwem mamy przyjemność zaprosić Koła Gospodyń Wiejskich z Państwa regionu do udziału w konkursie „Maszkiety i konkrety – przegląd śląskiej kultury regionalnej”.

Jesteśmy przekonani, że udział Koła Gospodyń Wiejskich z Państwa regionu pozytywnie wpłynie na wizerunek oraz zapewni promocję samego koła, jak również całej gminy/miasta.
 

Projekt realizowany jest w trzech gminach na terenie województwa Śląskiego. Jego Celem jest realizacja spotkań przeglądu, w tym konkursu dla kół gospodyń wiejskich oraz występów zespołów ludowych. Przewodnim motywem mają być kulinaria. Wydarzenie będzie swoistym lokalnym festynem, tak by wzmocnić promocję ludowych organizacji i ich działań. 

Podczas przeglądu planowane jest również utworzenie stoiska, gdzie osoby z  organizacji będą miały możliwość zapoznania się z możliwościami finansowania swoich działań i inicjatyw poprzez szereg wprowadzonych w ostatnich latach rozwiązań.

Zadaniem przedstawicieli KGW będzie wykonanie 3 dań:

– Śląski maszkiet – wypiek.

– Regionalne danie.

– Regionalna zimna płyta.

Szczegóły zadania oraz kryteria oceny zostaną przesłane po zgłoszeniu KGW.

karta zgłoszenia KGW

 

Data opublikowania: 09:30, 13 września 2021

Kategorie: Aktualności