Kolejne medale w taekwondo

1 czerwca w Pleszewie odbyła się II runda zawodów dla dzieci w Taekwondo Olimpijskim Wesołek Cup. W zawodach brało udział ponad 200 dzieci, klub LUKS KATOR reprezentowało dwóch zawodników Kacper Dobrzański oraz Igor Sapała. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zdobyli łącznie 4 medale (3 srebrne i jeden brązowy).

 

Kacper Dobrzański w swojej kategorii wiekowej zdobył 3 srebrne medale: w walkach (po pokonaniu łatwo dwóch przeciwników przegrał nieznacznie w walce finałowej), układach formalnych oraz konkurencji sprawnościowej – kopaniu na czas. Igor Sapała po wygraniu łatwo pierwszej walki walczył w półfinale, gdzie w dogrywce musiał uznać wyższość przeciwnika, dodajmy że walka była bardzo wyrównana, a Igorowi sędziowie w drugiej rundzie zabrali punkt co spowodowało, że musiał walczyć w dogrywce.

 

Należy dodać, że poziom zawodów był bardzo wysoki i osiągnięte przez naszych zawodników wyniki są bardzo wartościowe, a Kacper Dobrzański po dwóch rundach zawodów jest 8 w łącznej klasyfikacji dziewcząt i chłopców do lat 10. Wśród chłopców jest na miejscu 4.

 

Następna rudna Wesołek Cup odbędzie się 12 października w Jarocinie.

 

Zawody finałowe i rozdanie pucharów w Śremie 8 grudnia.

 

 

 

 

Data opublikowania: 06:33, 10 czerwca 2013

Kategorie: Aktualności