Jasełka w Starym Cykarzewie

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny, w którym spełniają się marzenia, kiedy szczególnie jesteśmy wrażliwi na ludzką niedolę i pragniemy nieść pomoc potrzebującym, odczuwamy potrzebę bliskości, doceniamy rodzinną atmosferę. 

Właśnie taka atmosfera panowała 16 grudnia w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie. Na szkolne Jasełka wystawione przez młodych aktorów przybyli liczni goście: radni Jan Mądry i Włodzimierz Cichoń, dyrektor Przedszkola w Starym Cykarzewie Barbara Chyrzyńska, dyrektor Banku Spółdzielczego w Mykanowie Krystyna Skoczylas, sołtysi, rodzice oraz dziadkowie.

 

Tradycyjne scenki prezentujące narodziny Bożego Dzieciątka zostały wzbogacone pięknymi kolędami i pastorałkami, które w połączeniu z urokliwą dekoracją wprowadziły widownię w świąteczny nastrój. Jak co roku występy połączone zostały z akcją charytatywną „Dziewczynka z zapałkami”. Uczniowie przygotowali na ten cel ciekawe dekoracje świąteczne oraz prace plastyczne, które można było nabyć i w ten sposób wspomóc finansowo dzieci z najuboższych rodzin. 

Okazało się, że nasi uczniowie oraz ich bliscy mają wielkie serca, bowiem zebrano pokaźną kwotę, która umili naszym uczniom świąteczne dni.

Opr.: Wioletta Rachwalik

Data opublikowania: 13:23, 27 lutego 2012

Kategorie: Aktualności