Jasełka w Lubojnie

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Wyjątkowy charakter tych świąt w tradycji polskiej uświetniają przedstawienia bożonarodzeniowe. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej placówce.  21 grudnia 2016r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubojnie zostały wystawione Jasełka „Blask nad Judeą”

Zaproszenie naszych uczniów zdecydowali się przyjąć między innymi:  Nabiałczyk i I. Palutek – radni Powiatu w Częstochowie, W. Cichoń – przewodniczący Rady Gminy w Mykanowie, ks. proboszcz Robert Rajczyk, M. Szulc – radna naszej gminy, E. Osuchowska – kierownik Referatu Oświaty, A. Cupok – trenerka z CEO w Warszawie, dr Danuta Nita, Janusz Woźniak – komendant OSP w Lubojnie, przewodnicząca Rady Rodziców – M. Sapała wraz z rodzicami i przyjaciółmi naszej placówki oraz dziadkowie, wujkowie, ciocie, rodzeństwo, absolwenci, nauczyciele. Piękna, teatralna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, które znaleźli w stajence. Całą inscenizację wzbogacały wykonywane przez zespół wokalny kolędy i pastorałki. Podniosła atmosfera i oryginalny program artystyczny wywołały wiele wzruszeń. Spontaniczne brawa, szczere uśmiechy, życzliwe twarze występujących przedszkolaków i uczniów, jak i widzów, złożyły się na cudowną, spójną całość.

Uczniowie przygotowali nie tylko Jasełka, ale również zorganizowali Charytatywny Kiermasz Świąteczny, który wpisał się na stałe w działania wychowawcze naszej placówki. Kiermasz nie tylko sprawił wiele przyjemności twórcom ozdób bożonarodzeniowych, ale także spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców, dziadków i gości. Pieniądze zdobyte na Kiermaszu zostały przekazane rodzicom chorych dzieci, podopiecznych naszej placówki.

Spotkanie dopełnił smaczny posiłek wigilijny. I gospodarze, i goście cieszyli się atmosferą pełną ciepła i serdeczności.

 

Data opublikowania: 11:40, 4 stycznia 2017

Kategorie: Aktualności