Jasełka w Lubojnie

Okres Bożego Narodzenia to czas magiczny, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Wyjątkowy charakter tych świąt w tradycji polskiej uświetniają przedstawienia bożonarodzeniowe. 19.12.2013r o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubojnie zostały wystawione Jasełka.

Zaproszenie uczniów i nauczycieli przyjęli liczni goście i przedstawienie obejrzeli między innymi: Jacek Staniewski – Zastępca Wójta Gminy, Ksiądz Proboszcz Bogdan Żurek, Krzysztof Nabiałczyk – Przewodniczący Rady Gminy, dr Danuta Nita, Ryszard Kulik – Prezes OSP w Lubojnie, Janusz Woźniak – Komendant OSP w Lubojnie, Rada Rodziców wraz z przewodniczącym – Tomaszem Puchem, Małgorzata Łysik, Państwo Karoń, Państwo Niemczyk, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, wujkowie, ciocie, rodzeństwo.

Piękna, teatralna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy – przedszkolaki i uczniowie. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, które znaleźli w stajence.  W tym roku do Małej Dzieciny w Betlejem wędrowali Pasterze, Trzej Królowie, a także niecodzienni Goście, którymi były postacie bajkowe. W Jasełkach mogliśmy zobaczyć Czerwonego Kapturka z Wilkiem, Jasia i Małgosię z Czarownicą, Calineczkę z Kwiatuszkami, Królową Śniegu z Sopelkami, Kopciuszka z Macochą i Siostrami, Królewnę Śnieżkę z Krasnoludkami, a także Wróżki, nie zabrakło również Aniołków.

Pan Jezus urodził się, aby przynieść światu miłość, tak też i w naszych Jasełkach, postaci, które miały złe serca przemieniały się w dobre osoby. Całą inscenizację wzbogacały wykonywane przez zespół wokalny kolędy i pastorałki, przygotowane przez panią Joannę Konieczek. Przedstawienie przygotowały panie Izabela Kuta, Magdalena Lacek, Małgorzata Lubkiewicz przy współudziale pań Małgorzaty Janeczek, Urszuli Lipińskiej – Całus i Haliny Maciąg.  Podniosła atmosfera, piękny wystrój sali, stroje i oryginalny program artystyczny wywołały wiele wzruszeń. Spontaniczne brawa, szczere uśmiechy, życzliwe twarze występujących uczniów, jak i widzów, złożyły się na cudowną, magiczną całość.

Uczniowie przygotowali nie tylko Jasełka, ale również zorganizowali Charytatywny Kiermasz Świąteczny, który wpisał się na stałe w działania wychowawcze naszej placówki. Kiermasz nie tylko sprawił wiele przyjemności twórcom ozdób bożonarodzeniowych, ale także spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców, dziadków i gości. Pieniądze zdobyte na Kiermaszu zostały przekazane rodzicom chorych dzieci, podopiecznych naszej placówki.

oprac.: Małgorzata Lubkiewicz

{phocagallery view=category|categoryid=256|limitstart=0|limitcount=24}

Data opublikowania: 09:28, 7 stycznia 2014

Kategorie: Aktualności