Jasełka w Lubojnie

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który czekają zarówno dorośli, jak i dzieci. To czas, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubojnie tradycyjnie zostały przygotowane i wystawione „Jasełka Bożonarodzeniowe”

Tegoroczne przedstawienie przygotowane przez nauczycieli, uczniów i przedszkolaków odbyły się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej 20 grudnia 2012 roku o godz. 17.00. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Pan Krzysztof Nabiałczyk – Przewodniczący Rady Gminy, dr Danuta Nita, Rada Rodziców wraz z przewodniczącym – Panem Tomaszem Puchem, Pani Małgorzata Łysik, emerytowani pracownicy naszej placówki, rodzice i  dziadkowie uczniów oraz licznie zgromadzona społeczność lokalna.

Publiczność miała możliwość uczestniczenia w widowisku upamiętniającym okoliczności przyjścia na świat Jezusa Chrystusa i wydarzenia, które wiązały się z oddaniem hołdu Synowi Bożemu przez pasterzy i mędrców. W przygotowanej przez nas adaptacji narodzin Jezusa wśród odwiedzających stajenkę znalazły się również dzieci z różnych stron świata. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na zgromadzonych duże wrażenie. Dzieci pokazały się najbliższym z jak najlepszej strony, miały możliwość uczestniczenia w upowszechnianiu jednego z najważniejszych wydarzeń chrześcijańskiej wspólnoty, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Uczniowie przygotowali nie tylko Jasełka, ale również ozdoby choinkowe i świąteczne  na Charytatywny  Kiermasz Świąteczny, które można było zakupić i w ten sposób wspomóc finansowo chore dzieci. Okazało się, że wszyscy obecni mają wielkie serca. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzicom chorych dzieci podopiecznych naszej placówki.

Pragniemy, aby świąteczna atmosfera, otwartość na potrzeby innych, uśmiech i życzliwość towarzyszyły nam na co dzień. Wówczas duch Bożego Narodzenia będzie z nami przez cały 2013 rok.

Jasełka „A nadzieja znów wstąpi w nas …” przygotowane zostały przez:

Scenografia i reżyseria: Małgorzata Lubkiewicz, Magdalena Lacek, Małgorzata Janeczek, Halina Maciąg, Sylwia Kulik, Urszula Lipińska – Całus.

Muzyka i aranżacja: Joanna Konieczek.

Scenografia: Magdalena Purgal, Aneta Gil, Aleksandra Panek, Tomasz Prażnowski.

Kostiumy: rodzice naszych uczniów.

Obsada: przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubojnie.

Opracowały:

mgr Małgorzata Lubkiewicz

i mgr Magdalena Lacek

{phocagallery view=category|categoryid=211|limitstart=0|limitcount=18}

Data opublikowania: 12:47, 8 stycznia 2013

Kategorie: Aktualności