Istalacje hybrydowe do zasilania oświetlenia ulicznego już działają

Z przyjemnością informujemy, że dobiegła końca realizacja projektu pod nazwą: „BUDOWA INSTALACJI HYBRYDOWYCH DO ZASILANIA OŚWIETLENIA ULICZNEGO W GMINIE MYKANÓW”

Celem operacji była budowa wolnostojących instalacji solarno wiatrowych do zasilania oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Mykanów. Realizacja operacji przyczyni się do wykorzystania odnawialnych źródeł energii zasilających oświetlenia uliczne na terenach pozbawionych elektrycznych instalacji naziemnych oraz poprawy stanu środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Całkowity koszt inwestycji to 601090zł wnioskowane dofinansowanie wynosi 406980zł. W ramach projektu powstały 34 instalacje na terenie Gminy Mykanów w następujących lokalizacjach Mykanów ul. Samorządowa i Zielona 6 szt.; Radostków ul Słoneczna 2 szt.; Borowno ul. Częstochowska 2 szt.; Lubojenka ul. Prosta i Polna 6szt.; Czarny Las ul. Poprzeczna 3 szt.; Cykarzew Północny ul. Źródlana 5szt.; Lubojna ul. Miodowa 3szt.; Lubojna ul. Żyzna  1 szt.; Czarny Las ul. Graniczna 5 szt. Wykonawcą zadania była firma In4Poland z Rzeszowa. Jest to jedyny taki projekt realizowany w województwie śląskim przy współfinansowaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie pozyskania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Gmina Mykanów rozważa kontynuację takich inwestycji w przypadku uzyskania oczekiwanych efektów z zamontowanego oświetlenia. Pragniemy tutaj poinformować, że montaż takiej instalacji uzależniamy od warunków technicznych polegających na dobrym nasłonecznieniu miejsca instalacji i korzystnych warunkach wiatrowych. Ponadto instalacje powstają na terenach, na których nie przewiduje się napowietrznych instalacji elektrycznych do zasilania gospodarstw domowych. Obecne lokalizacje wskazano przy składaniu wniosku w roku 2009 i 2010 w ramach zapotrzebowania do budżetu Gminy od radnych sołtysów i mieszkańców, które następnie weryfikowali projektanci pod względem technicznym.

Data opublikowania: 09:15, 15 listopada 2012

Kategorie: Aktualności, Inwestycje Gminne