III Bieg Sołecki w Wierzchowisku

10 czerwca odbył się kolejny już bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi  Wierzchowisko – Dlaczego Nie?.  W niedzielę od godz. 12.00 rozpoczęły się przygotowania na placu przed Domem Ludowym. Biuro zawodów zaczęło funkcjonować o godz. 13.30.  Do Mini Biegu zapisało się 46 osób, a do III Biegu Sołeckiego aż 72. Szczególnie druga liczba zaskoczyła organizatorów, ponieważ przygotowano 60 medali. Aby nikt nie był pokrzywdzony, zawodnikom, którzy przybiegli na metę jako 61 i kolejni, medale zostaną przesłane pocztą.        

Punktualnie o 14.30 wystartowali biegacze Mini Biegu, którzy klasyfikowani byli w czterech kategoriach: kobiety, mężczyźni, dzieci do lat 16-stu oraz najszybszy mieszkaniec Wierzchowiska. Po dotarciu na metę zawodnicy otrzymywali wodę, wafelek i koszulkę. Dystans nie był długi, więc bieg szybko się skończył i rozpoczęło się wyczekiwanie na główną atrakcję tj. III Bieg Sołecki, który rozpoczął się o 15.00.Uczestnicy biegli w stronę DK-1 do końca wsi, następnie wracali do początku Wierzchowiska od strony ul. Mykanowskiej i z powrotem do mety przy Domu Ludowym. Na trasie ustawiony był punkt z wodą dla zawodników, aby mogli się wzmocnić. Wzdłuż trasy ustawili się mieszkańcy, którzy kibicowali biegaczom i zagrzewali ich do rywalizacji.  Około 15 minut po starcie pierwsi zawodnicy zaczęli już zbliżać się do mety. Witały ich brawa kibicujących,  a na finiszu dekorowani byli medalem.

Generalna klasyfikacja obejmowała kobiety i mężczyzn. Za I, II i III miejsce zwycięzcy otrzymywali puchary. W klasyfikacji dodatkowej przewidziano zwycięzców w różnych grupach wiekowych kobiet i mężczyzn. W trakcie zawodów można było oddać krew w specjalnie przystosowanym ambulansie ustawionym na placu przed Domem Ludowym.

 

Lista  zwycięzców:

MINI BIEG SOŁECKI 1 km:

Kategoria mężczyzn – DAMIAN PRZYGODA

Kategoria kobiet – JOANNA BINDRYN

Kategoria dzieci do lat 16 – SZYMON SERAFIN

Najszybszy mieszkaniec Wierzchowiska – ex aequo DAMIAN DŁUGOSZ i PATRYK KWECZKE

 

III BIEG SOŁECKI 5 km:

Kat. mężczyzn:

  1. DANIEL WOCH – czas 15:53
  2. MARIUSZ ŚCIEBURA – 17:15
  3. JAROSŁAW KOŁODZIEJCZYK – 17:45

Kat. kobiet:

  1. EWA KŁOSIŃSKA – 19:48
  2. KATARZYNA ZĄBKIEWICZ – 22:11
  3. MONIKA MUCHA – 22:51

{phocagallery view=category|categoryid=198|limitstart=0|limitcount=6}

 

Data opublikowania: 09:00, 13 czerwca 2012

Kategorie: Aktualności