II Gminny Konkurs Wiedzy o Świecie w Wierzchowisku

16 maja  2013 roku w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Świecie pod hasłem „Jestem małym Europejczykiem- Z biegiem Wisły” dla dzieci 5 i 6 letnich. Konkurs ten został zorganizowany przez nauczycielki: Magdalenę Bałdys i Agnieszkę Ciesielską. W składzie Komisji zasiedli: doradca metodyczny z Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Pani Iwona Kiełczykowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku Pani Bożena Wytrych oraz ucząca języka polskiego w tejże szkole Pani Małgorzata Rożniewska.

 

W konkursie wzięły udział 5 i 6 letnie dzieci z 8 placówek przedszkolnych naszej gminy: Borowno, Cykarzew Stary, Lubojna, Kocin Stary, Kuźnica Kiedrzyńska, Radostków, Mykanów i Wierzchowisko. Głównym celem konkursu było poznanie przez dzieci najpiękniejszych polskich legend Krakowa, Warszawy, Torunia i Gdańska.  Pytania i zadania nie zawsze były łatwe, ale przedszkolaki wykazały się bardzo dużą wiedzą. Konkurs rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00. Organizatorki konkursu serdecznie powitały dzieci i wszystkich, którzy przybyli. Następnie zapoznały z zasadami zdobywania punktów, po czym poprosiły o wylosowanie emblematów i zajęcie właściwych miejsc. Pierwszą konkurencją było sprawdzenie znajomości wybranych legend (dzieci musiały odnaleźć odpowiedni obrazek do usłyszanej legendy). Następną rundą konkursowych zmagań były „Słodkie  niespodzianki”. W każdym pierniku ukryte były karteczki z zagadkami, na które trzeba było prawidłowo odpowiedzieć. Kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli i skojarzeniu ilustracji (charakterystyczne miejsce) z miastem, z którego pochodził zabytek z powstałej układanki. Wiele emocji wywołała konkurencja pt. „Kalambury” podczas której dzieci musiały odgadnąć tytuł rysowanej legendy. Kolejnym wyzwaniem dla uczestników konkursu był tajemniczy kuferk, w którym ukryte były sakiewki ze złotymi dukatami. Tym razem należało rozpoznać polskie utwory muzyczne np. piosenkę, taniec bądź melodię. Ostatnią rundą konkursu był quiz, który ostatecznie zadecydował o zdobyciu kolejnych miejsc. Przedszkolaki losowały gwiazdy zgodnie ze wskazanym kolorem na twisterze. Pytania w tej konkurencji zadawała nasza jurorka Pani Iwona Kiełczykowska. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie  teatralne pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów naszej szkoły- klasy III. Potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek-  czyli pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród:

 

I miejsce-  Karolina Marchewka i Wiktoria Pałka (Kocin Stary)

I miejsce-  Kinga Brewczyńska i Martyna Kielan (Mykanów)

II miejsce- Julia Suchańska i Adam Mostowski (Cykarzew)

II miejsce: Klaudia Pikuła i Wiktor Wierus(Kuźnica Kiedrzyńska)

II miejsce:  Karolina Lechowska i Tymon Sapała (Lubojna)

II miejsce-  Kuba Sudoł i  Kacper Kuś (Radostków)

II miejsce: Martynka Matusiak i Filip Gawroński (Wierzchowisko)

III miejsce-  Antonina Grabińska i Kacper Hutny (Borowno)

 

Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Iwona Kiełczykowska doradca metodyczny z SOD-u  w Częstochowie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku Bożena Wytrych oraz nauczycielka języka polskiego Pani Małgorzta Rożniewska.

W tym dniu zostały również ogłoszone wyniki II Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Szlakiem legend”, który też był zorganizowany przez naszą szkołę.

3,4 latki

 

I miejsce- Julia Grabara (Radostków)

II miejsce-Antoni Marendowski (Kuźnica Kiedrzyńska)

III miejsce- Antoni Pyczek (Wierzchowisko)

 

5,6 latki

I miejsce- Kinga Biecek (Kuźnica Kiedrzyńska)

II miejsce- Kuba Sudoł (Radostków)

II miejsce-  Dominika Grzywińska (Lubojna)

III miejsce- Julia Drożdż (Wierzchowisko)

Wyróżnienie-Klaudia Pikuła (Kuźnica Kiedrzyńska)

Wyróżnienie- Weronika Grad (Radostków)

Wyróżnienie- Noemi Sokolińska (Radostków)

Wyróżnienie- Nicola Wypych (Radostków)

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział wkonkursie wiedzowym  i plastycznym o polskich legendach oraz Paniom nauczycielkom i rodzicom za wkład włożony w  przygotowanie przedszkolaków do konkursu i wzięcie w nim udziału.

Dziękujemy Pani Izabeli Gawrońskiej oraz Pani Urszuli Matusiak za upieczenie pysznych ciast i pomoc przy organizacji konkursu. Również wyrazy wdzięczności składamy pani dyrektor Bożenie Wytrych za zasponsorowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

 

{phocagallery view=category|categoryid=229|limitstart=0|limitcount=7}

 

 

 

 

Data opublikowania: 08:43, 22 maja 2013

Kategorie: Aktualności