Historia Pieśnią Pisana

7 listopada 2015r. o godz. 16.00 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Lubojnie rozpoczął się koncert laureatów II Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Historia Pieśnią Pisana” pod patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego i Wójta Gminy Mykanów pana Dariusza Pomady, którym za wsparcie i zaangażowanie podziękowała dyrektor zespołu Alina Mazoń, wręczając pamiątkowe statuetki. Podziękowanie dla Pana Starosty odebrał członek zarządu powiatu pan Krzysztof Smela.

 

W to wyjątkowe sobotnie popołudnie byli z nami radni powiatu częstochowskiego Krzysztof Nabiałczyk, Ignacy Palutek, Adam Wochal, ks. proboszcz Bogdan Żurek, przewodniczący rady gminy Włodzimierz Cichoń wraz z radnymi, kierownicy referatów organizacyjnych przy urzędzie gminy, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy i społeczność lokalna.

 

Galę, jak przystało na charakter koncertu, rozpoczęto od hymnu państwowego wykonanego przez licznie zgromadzoną publiczność w obecności pocztu sztandarowego SP im. Jana Pawła II w Lubojnie. Recital zespołu wokalnego przygotowanego przez mgr Joannę Konieczek i mini koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa pod batutą Krzysztofa Witczaka, wprowadziły wszystkich w klimat tej niepowtarzalnej uroczystości.

 

Finał koncertu laureatów II Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Historia Pieśnią Pisana” poprzedziły przesłuchania kandydatów, które oceniało profesjonalne jury w składzie: Klaudia Załoga, Agnieszka Mazur – Rysanow, Ewa Osuchowska. Z grona wykonawców komisja, po burzliwych obradach, wyłoniła 15 zwycięzców w kategoriach kl. I-III, IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów.

 

05 listopada br. w przesłuchaniach uczestniczyło 48 uczniów ze szkół z terenu naszej gminy oraz Nierady, Skrzydlowa, Rzerzęczyc, Słowika, Zawady, Poczesnej, Zawad. Na scenie festiwalowej wykonawcy prezentowali swoje wybitne zdolności wokalne, które z umiejętnym wykorzystaniem gry aktorskiej, wrażliwością wykonań i profesjonalizmem zachwycały publiczność. Z dyplomami, statuetkami, nagrodami wrócili do swych szkół:

 

KATEGORIA

MIEJSCE

UCZESTNIK

SZKOŁA

Klasy

I – III

I

Natalia Froch

SP Nierada

II

Nadia Gołda

SP w Starym Kocinie

III

Emilia Kosela

SP Borowno

Wyróżnienie

Maja Respondek

SP  w starym Kocinie

Wyróżnienie

Mateusz Kobiałka

SP Wierzchowisko

Klasy

IV – VI

I

Miłosz Gołda

SP w Starym Kocinie

I

Laura Grabarczyk

SP Zawada

III

Liliana Zyskowska

SP Lubojna

 

Wyróżnienie

Julia Błaszak

SP Nierada

Wyróżnienie

Tatiana Szwed

SP w Czarnym Lesie

gimnazja

I

Inga Kucharska

Gimnazjum w Zawadach

I

Piotr Woldan

Gimnazjum w Zawadzie

 

II

Karolina Bajor

Gimnazjum w Skrzydlowie

Wyróżnienie

Jakub Kołek

Gimnazjum w Poczesnej

Wyróżnienie

Emilia Puch

Gimnazjum w Czarnym Lesie

 

 

Niepodległość, wolność, ojczyzna są wartościami ponadwymiarowymi i bardzo ważnymi w życiu każdego Polaka. Z połączenia treści wychowania patriotycznego z pasją do muzyki tak bliskiej zainteresowaniom młodego pokolenia powstał powyższy projekt, który na stałe wpisał się w kalendarium uroczystości naszego zespołu.

Patronat medialny: Radio Fiat; relacja 09 października br. godz.: 1530 – 1630

{phocagallery view=category|categoryid=321|limitstart=0|limitcount=6}

 

 

 

 

Data opublikowania: 07:24, 10 listopada 2015

Kategorie: Aktualności