Happening ekologiczny w Starym Cykarzewie

Na całym świece zaczyna robić się głośno z powodu coraz większego zanieczyszczenia środowiska. Modnym staje się ekologiczny styl życia, a co za tym idzie: zaczynamy segregować śmieci poprzez odpowiednie ich zagospodarowanie i utylizowanie odpadów toksycznych np. baterii, a także oszczędzamy wodę i prąd. Jak znane przysłowie mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” tak od najmłodszych lat dzieci w domu i w szkołach uczone są poszanowania przyrody.

 

22 kwietnia odbył się happening, który zorganizowały przedszkolaki ze Starego Cykarzewa. Na początku została sprawdzona wiedza dzieci na temat ekologii. Grę prowadziły pani Magda i pani Dorota. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami na temat: zdrowego trybu życia, segregacji śmieci, czy dbania o przyrodę. Po wspólnej zabawie przedszkolaki wyruszyły na ulice Starego Cykarzewa. Każda grupa propagowała ekologiczne hasła: starszaki „CHROŃMY LASY”, średniaki „KOCHAJMY NASZĄ ZIEMĘ”, a maluchy „SZANUJ PRZYRDĘ”. Dzieci niosły transparenty przygotowane wcześniej wraz z nauczycielkami, rozdawały okolicznym mieszkańcom kolorowe kwiaty – lizaki, a także zachęcały do ekologicznego trybu życia wykrzykując swoje przewodnie hasła. Uczestnicy happeningu odwiedzili: pobliski Ośrodek Zdrowia, tutejsze sklepy, Zespół Szkół w Starym Cykarzewie, a także zajrzeli na plebanię parafii św. Stanisława, gdzie czekała na nich niespodzianka – tutejszy ksiądz proboszcz poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami.

 

Mieszkańcy bardzo miło przyjęli akcję przedszkolaków i byli dumni, że młode pokolenie tak mocno zachęca do dbania o naszą planetę.

 

Serdecznie zapraszamy do zajrzenia na stronę naszego przedszkola gdzie zamieszczona jest foto relacja z obchodów „Dnia Ziemi” w Starym Cykarzewie.

 

{phocagallery view=category|categoryid=269|limitstart=0|limitcount=13}

Data opublikowania: 06:34, 4 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności