GMINNY KONKURS KULTUROWO-JĘZYKOWY ENGLISH TITBITS POD PATRONATEM WÓJTA GMINY MYKANÓW

Dnia 5 kwietnia 2022r. odbył się w Szkole Podstawowej im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie Gminny Konkurs kulturowo-językowy English Titbits pod patronatem Wójta Gminy Mykanów Pana Dariusza Pomady. Konkurs ten miał na celu rozbudzić zainteresowanie historią i kulturą Wielkiej Brytanii oraz zainspirować uczniów do rozwijania umiejętności wyszukiwania informacji w języku angielskim.

Wydarzenie to zostało przyjęte z entuzjazmem w społeczności gminnej gdyż mogliśmy gościć szkoły z Wierzchowiska, Radostkowa, Rybnej, Czarnego Lasu, Starego Kocina, Starego Cykarzewa oraz naszą szkolną delegację ze Starego Broniszewa. Konkurs składał się z zadań otwartych i zamkniętych, a nad jego przebiegiem czuwała komisja. Uczniowie mieli godzinę, aby odpowiedzieć na pytania konkursowe. Następnie czekała na nich prezentacja dotycząca życia Henryka VIII Tudora oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Wójta Gminy Mykanów oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I miejsce – Paweł Gogacz – Szkoła Podstawowa w Rybnej

II miejsce – Anita Florek – Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie

III miejsce – Jakub Szyda – Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie

Konkurs dał uczniom możliwość integracji z rówieśnikami oraz współzawodnictwa w obrębie gminy Mykanów po trudnym czasie pandemii.

 

Data opublikowania: 11:05, 13 kwietnia 2022

Kategorie: Aktualności