GMINNY KONKURS KULTUROWO-JĘZYKOWY ENGLISH TITBITS POD PATRONATEM WÓJTA GMINY MYKANÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARYM BRONISZEWIE

 

English Titbits jest gminnym konkursem kulturowo-językowym pod patronatem Wójta gminy Mykanów i został zorganizowany w Szkole Podstawowej im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie już po raz drugi.

W bieżącym roku szkolnym konkurs miał miejsce 26 października 2022r.
Do konkursu zgłosiło się 7 drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Mykanów. Były to szkoły z: Czarnego Lasu, Wierzchowiska, Radostkowa, Mykanowa, Starego Kocina, Starego Cykarzewa oraz Starego Broniszewa.

Na konkurs zawitali również zaproszeni goście – Wójt gminy Mykanów Pan Dariusz Pomada oraz Przewodniczący Rady gminy Mykanów Pan Włodzimierz Cichoń. Powitał i wygłosił przemówienie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Broniszewie Pan Krzysztof Wrzalik.

Konkurs składał się z pięciu rund. Osiemnaście pytań w pierwszym etapie pokazało jak wysoki poziom prezentują uczniowie. Podczas kolejnych etapów drużyny wybierały same poziom trudności pytań decydując się na pytania zamknięte za 2 punkty bądź pytania otwarte za 3 punkty.

Wyniki pokazały, że poziom był bardzo wyrównany. Po pięciu rundach wyłonione zostały miejsca pierwsze i drugie, natomiast miejsce trzecie zostało rozstrzygnięte poprzez dogrywkę.
Stopień trudności konkursu był bardzo wysoki ze względu na szeroki zakres materiału obejmujący różnorodne zagadnienia kulturalne i historyczne. Dodatkowo, konkurs został przeprowadzony w języku angielskim przez co uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością języka.
Zagadnienia konkursowe dotyczyły Królowej Elżbiety II, rodziny królewskiej oraz Halloween.

Celem konkursu było rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego uczniów, motywowanie uczniów zdolnych do pogłębiania wiedzy z języka obcego oraz integracja młodzieży z naszej gminy.

Po konkursie uczestnicy, zaproszeni goście oraz opiekunowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia Królowej Elżbiety II przygotowaną przez organizatorów.

Poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Starym Broniszewie był chwilą wytchnienia dla uczestników i momentem integracji.

Zwieńczeniem konkursu były przemowy Pana Wójta oraz Pana Dyrektora i uroczyste wręczenie nagród.

Dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki organizatorzy przygotowali nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowane przez Pana Wójta Dariusza Pomadę oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gmina Mykanów przygotowała również zestaw gadżetów dla wszystkich uczestników konkursu.

Organizatorami i pomysłodawczyniami konkursu były panie Katarzyna Jabłońska-Kluska i Katarzyna Całus.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU KULTUROWO-JĘZYKOWEGO ENGLISH TITBITS POD PATRONATEM WÓJTA GMINY MYKANÓW

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Broniszewie w składzie Oliwia Trzebska i Oliwia Wrona

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie w składzie Victoria Sterczewska i Jakub Rorat

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku w składzie Wiktoria Rowicka i Filip Skurka

Data opublikowania: 14:11, 31 października 2022

Kategorie: Aktualności