Gmina Mykanów ponownie wygrywa spartakiadę

20 maja na kompleksie sportowym w Rędzinach odbyła się II Spartakiada Powiatu Częstochowskiego. Nasza Gmina tradycyjnie wystawiła swoją reprezentację złożoną z uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego, pracowników Urzędu oraz mieszkańców. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników po raz drugi zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej pokonując 14 reprezentacji.

Ten sukces to przede wszystkim duże zaangażowanie drużyn młodzieżowych, które to grały w piłkę nożną (opiekun Łukasz Stefański i wychowankowie LKS Płomień Czarny Las), piłkę siatkową (opiekun Michał Klimas i zawodnicy LKPS Borowno) siatko-noga (opiekun Artur Rybaniec), koszykówka (opiekun Anna Jarzyn ZS Czarny Las), sporty siłowe Pan Damian Powroźnik, lekkoatletyka (Tomasz Huras, Sonia Rybaniec, Kinga Woszczyńska, Mariusz Merc) oraz wiele konkurencji zabawowych takich jak rzuty wałkiem, wyścigi w nartach, strzały do bramki, czy dziurawe wiadro.

Reprezentacja Gminy po raz kolejny udowodniła że potrafi się zorganizować i godnie reprezentować dobrze się przy tym bawiąc. Za rok zmierzymy się na pewno po raz kolejny. Mieszkańców zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Data opublikowania: 10:39, 22 maja 2017

Kategorie: Aktualności