Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 08 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyły się  eliminacje powiatowe OTWP. Nasza gmina była reprezentowana przez 3-ech uczestników zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych, w 3 grupach wiekowych   (I- szkoły  podstawowe, II- gimnazja, III-szkoły średnie).   

Eliminacje powiatowe składały się z części pisemnej-testowej, po której po 5 – ciu najlepszych zawodników z każdej grupy  zakwalifikowano do finału ustnego. W  poszczególnych kategoriach byliśmy reprezentowani :

w grupie I przez Julię Stolarską (Sz. P. w Starym Kocinie) w grupie II  przez Konrada Krawczyka (Gimnazjum Stary Cykarzew), w grupie III przez Kingę Szydę ze Starego Cykarzewa.

Po części pisemnej Konrad Krawczyk został sklasyfikowany na I miejscu, natomiast Kinga Szyda na II miejscu, czyli oboje zakwalifikowali się do finału ustnego.

Po przeprowadzeniu finału ustnego nasi zawodnicy zostali ostatecznie sklasyfikowani na następujących pozycjach:

w grupie II – Konrad Krawczyk zajął II miejsce,

w grupie III – Kinga Szyda zajęła I miejsce.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała jury składające się z oficerów Centralnej Szkoły Pożarniczej oraz Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

Kinga Szyda (grupa III) będzie reprezentowała gminę Mykanów i powiat częstochowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 22.04.2017 r. w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Finalistom Wójt Gminy Dariusz Pomada oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  składa podziękowania oraz gratulacje.

   Oprac. M. Merc

Data opublikowania: 09:57, 11 kwietnia 2017

Kategorie: Aktualności