Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 21 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasza gmina była reprezentowana przez 2-óch uczestników zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych, w 2 grupach wiekowych(I- szkoły  podstawowe, II- gimnazja). Osoba, która zakwalifikowała się w eliminacjach gminnych w grupie III – szkoły średnie do eliminacji powiatowych, nie mogła w nich uczestniczyć, ze względów osobistych.

Eliminacje powiatowe składały się z części pisemnej-testowej, po której po 5 – ciu najlepszych zawodników z każdej grupy  zakwalifikowano do finału ustnego. W  poszczególnych kategoriach byliśmy reprezentowani :

w grupie I przez Jakuba Szydę (Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie) w grupie II  przez Sandrę Szydę (Szkoła Podstawowa Stary Cykarzew (Gimnazjum).

Po części pisemnej oboje zostali zakwalifikowani do finału ustnego.

Po przeprowadzeniu finału ustnego nasi zawodnicy zostali ostatecznie sklasyfikowani na następujących pozycjach:

w grupie I – Jakub Szyda zajął III miejsce,

w grupie II – Sandra Szyda zajęła II miejsce.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwało jury składające się z oficerów Centralnej Szkoły Pożarniczej oraz Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie.

Finalistom Wójt Gminy Dariusz Pomada oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  składają podziękowania za udział w eliminacjach oraz gratulacje z tytułu osiągniętych wyników.

 

                                                                                                   Oprac. M. Merc

 

Data opublikowania: 12:14, 23 kwietnia 2018

Kategorie: Aktualności