Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie

Dnia 18 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie zorganizowany został Dzień Otwarty, którego głównym celem było zaprezentowanie osiągnięć i sukcesów  uczniów w różnych dziedzinach, a także przedstawienie społeczności lokalnej bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w naszej placówce. Ważnym elementem spotkania z licznie przybyłymi gośćmi była możliwość zwiedzania przez nich oddanego do użytku nowego obiektu dydaktyczno-sportowego z pięknymi salami lekcyjnymi, salą sportową z zapleczem. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor mgr Małgorzaty Chodeckiej, która serdecznie powitała zebranych, a następnie przedstawiła cel spotkania.

 

Pierwszym punktem programu było przedstawienie prezentacji multimedialnej „Z życia szkoły”. Omówiony został bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych, które dają naszym podopiecznym szeroki wybór realizacji i rozwoju zainteresowań, pasji. Następnie zaprezentowane zostały sukcesy uczniów. Warto podkreślić, że wychowankowie szkoły osiągają je na wielu płaszczyznach – począwszy od konkursów przedmiotowych organizowanych na różnych szczeblach, m.in. powiatowym, ogólnopolskim, poprzez zawody sportowe, na osiągnięciach artystycznych kończąc. W czasie prezentacji przypomniane zostały realizowane w szkole projekty edukacyjne, m.in. Radosna szkoła, Mleko z klasą, Indywidualizacja procesu nauczania, Akademia Uczniowska, Projekt ekologiczny GLOBE. Odniesiono się również do cyklicznie organizowanych przez placówkę uroczystości środowiskowych takich jak: Dzień Seniora, Dzień Rodziny, Akcja charytatywna „Dziewczynka z zapałkami”.

Dzień Otwarty stał się okazją do zaprezentowania gościom umiejętności artystycznych naszych wychowanków. Były występy chóru, piękny pokaz tańca arabskiego oraz zorby w wykonaniu uczennic należących do koła tanecznego. Nie zabrakło także popisów młodych aktorów z kół teatralnych. Ciekawą inscenizację promującą zdrowie  przygotowali uczniowie klas najmłodszych I-III.

W programie spotkania znalazł się również pokaz sztuk walki – taekwondo.

Tego dnia w naszej szkole można było wziąć udział w obserwacji doświadczeń przeprowadzanych przez uczniów pod bacznym okiem opiekunów. Atrakcyjne i bardzo interesujące doświadczenia prowadzone były z zakresu chemii i biologii.

Wszyscy zgromadzeni goście poza ucztą dla ducha, mogli znaleźć również coś dla ciała, gdyż organizatorzy zadbali o funkcjonowanie kawiarenki.

{phocagallery view=category|categoryid=187|limitstart=0|limitcount=27}

Data opublikowania: 10:41, 23 kwietnia 2012

Kategorie: Wydarzenia oświatowe