Dzień otwarty w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie

20 marca w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie odbył się Dzień Otwarty. Była to okazja do zaprezentowania bogatej oferty placówki.  Na wstępie Pani Dyrektor bardzo serdecznie powitała przybyłych gości, a następnie zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego.

Kółka  Teatralne Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowały spektakl, w którym przedstawiły wielkanocne obyczaje. Zebrani goście mogli zobaczyć tradycję malowania pisanek, dekorowania stołu wielkanocnego oraz  „śmigusa-dyngusa”. Występom artystów towarzyszyły piosenki i przyśpiewki ludowe, jak „ Pisanki-kraszanki”. Natomiast w tle można było obejrzeć prezentację multimedialną o osiągnięciach uczniów.  Po części artystycznej  mogliśmy zobaczyć pokaz taneczny klubu tańca ,,ZORBA”. Niesztampowo i z pełnym wdziękiem zaprezentowały się w tańcu uczennice naszej szkoły. Nie zabrakło również popisów młodych adeptów sztuki TAEKWONDO. Po zakończeniu przedstawienia goście mogli zwiedzić szkołę, porozmawiać z panią Dyrektor, szkolnym pedagogiem, psychologiem, logopedą  oraz pozostałymi nauczycielami. Atrakcją i popularnością cieszyła się kawiarenka, w której można było kupić ,, małe co nieco”. Dodatkowym atutem naszego |Dnia Otwartego były doświadczenia biologiczne i chemiczne, udowadniające, że nauka może być pasjonująca i odkrywcza, a czasami nawet zaskakująca.

  Ten ważny dzień pokazał, że w naszej szkole potrafimy się uczyć, bawić przy pełnym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli…bo, „Zadanie nauki polega na tym, by zastąpić wizję faktami, a wrażenia dowodami...”

 

{phocagallery view=category|categoryid=224|limitstart=0|limitcount=3}

 

 

 

Data opublikowania: 09:33, 29 marca 2013

Kategorie: Aktualności