Dzień Otwarty OSP Mykanów

 

 

 

Trochę pomysłu, kilka dni przygotowań i w niedzielne popołudnie 15 maja 2016 roku zaprezentowaliśmy się mieszkańcom Mykanowa i wszystkim chętnym którzy chcieli nas obejrzeć.

Mimo nierozpieszczającej nas pogody twardo stanęliśmy do postawionego sobie zadania mając nadzieję, że równie twardzi okażą się mieszkańcy. Nie przeliczyliśmy się. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, w tym zawsze wspierającym nas członkom rodzin, za okazywane zainteresowanie. Mieszkańców naszej gminy pragniemy poinformować , że do organizacji tego dnia podeszliśmy z wielkim zaangażowaniem i pasją. Program został dokładnie przemyślany i zaplanowany przez nas samych a głównie przez młodych strażaków, którzy chcieli pokazać swoje umiejętności, zasoby sprzętowe i zgranie zespołu. Nasz pomysł znalazł akceptację i wsparcie zarządu jednostki. Rozpoczęliśmy o godzinie 15:00 wystawą sprzętu gaśniczego, technicznego, wysokościowego oraz nauką podstaw pierwszej pomocy. Każdy z przybyłych gości miał możliwość porozmawiać z druhami, dowiedzieć się jak wygląda nasza praca a przede wszystkim zapoznać się ze sprzętem używanym przez nas podczas działań ratowniczo – gaśniczych . Ku naszej uciesze zainteresowanie było bardzo duże. Obok strażnicy przygotowaliśmy grill, gdzie każdy mógł poczęstować się kiełbaską. Niezłą frajdę miały dzieciaki, które mogły choć na chwilę stać się strażakiem. Czerpały radość z wzajemnej rywalizacji polegającej na strącaniu butelek przy użyciu hydronetek wodnych, założenia hełmu i różnych typów ubrań specjalistycznych, przebywania w kabinach pojazdów pożarniczych. Najodważniejsi uczestniczyli w prawdziwej akcji gaśniczej dojeżdżając wozem strażackim na sygnałach i gasząc pożar! Młodzi strażacy zdali egzamin i wzorowo poradzili sobie z ogniem. Nad bezpieczeństwem cały czas czuwali druhowie z naszej jednostki. Każda z małych pociech otrzymała dyplom dla małego strażaka z własnym imieniem podpisany przez prezesa jednostki druha Tomasza Brewczyńskiego oraz naczelnika druha Cezarego Kłudkę. W drugiej części Dnia Otwartego odbył się pokaz działań ratowniczo-gaśniczych. Pierwszym etapem było przedstawienie umiejętności i działań przy zdarzeniu drogowym polegających na ewakuacji osoby poszkodowanej z wnętrza pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego, a także na udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Po tym założeniu zaprezentowaliśmy zebranej publiczności akcję gaśniczą pojazdu przy użyciu wody oraz piany gaśniczej.

Mamy nadzieję, że dzień spędzony z nami był dniem ciekawym a dzieciakom przyniósł wiele radości. Bo to przede wszystkim ich uśmiech napędza nas do jeszcze cięższej pracy. Pragniemy podziękować za słowa aprobaty kierowane w naszą stronę. Daliście Państwo nam odczuć, że jesteśmy potrzebni a czas poświęcony na doskonaleniu swoich umiejętności ratowniczych nie poszedł na marne. Słowa uznania kierujemy w stronę osób które nas wspierały i pomogły w organizacji. Dziękujemy firmie Bajor Autozłom, która udostępniła wrak pojazdu do pokazu. Dziękujemy serdecznie. Druhowie OSP Mykanów.

 

Fotorelacja z wydarzenia:

Zdjęcia Kamil Koscielak: 
https://photos.google.com/share/AF1QipMwyyE68wVFIsyAU398ssAwWHYIe9sG-U-_–3pMM-TLyxcKQEeIAk6iK8RBi_qPw?key=Ukpub2h5aU9LOFZaeVBoOWt0Zl9PZEdoUjNrc0RR
Zdjęcia Michal Figzał:
https://drive.google.com/open?id=0B_pYnAYTSdoOYS1QZjdOVkMtckE

 

Relacja filmowa:

https://www.youtube.com/watch?v=cMNeKiy4xLc&feature=youtu.be

 

Data opublikowania: 08:52, 17 maja 2016

Kategorie: Aktualności