Dzień Matki w naszych szkołach

Koniec maja to okres w którym uczniowie naszych szkół jak co roku uroczyście obchodzą  przypadający na 26 maja Dzień Matki. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z obchodów tego wyjątkowego święta w Wierzchowisku i Starym Cykarzewie.

 

Wierzchowisko:

Maj to chyba najpiękniejszy wiosenny miesiąc, nie bez powodu więc to ważne święto obchodzimy właśnie teraz. Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku zawsze pamiętają o swoich mamach i z wdzięcznością dziękują im za trud wychowania oraz za czułość i miłość, której doświadczają codziennie. W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 11 w Domu Ludowym, przy pełnej widowni rozpoczęła się wspaniała uroczystość. Sygnał do jej inauguracji dał uczeń klasy V, Michał Melka, odgrywając na trąbce melodię Te Deum. Akademię poprowadziła uczennica klasy VI, Ada Respondek.

Imprezę rozpoczęły starszaki, śpiewając i recytując zabawne wierszyki. Maluszki odtańczyły dla swoich mam żywiołowy taniec. Po przedszkolakach na scenie wystąpiły uczennice klasy I z piosenką „Wiosenny spacer”, a zaraz po młodszych koleżankach zaprezentowała się nasza szkolna solistka Weronika Nowak z klasy II. Weronika zaśpiewała piosenkę pt. „Laleczka z saskiej porcelany”. Święto mam to wielce wesoła okazja, a nasze mamy lubią się śmiać. Wykorzystali to uczniowie klasy V i rozbawili zebranych gości żartami o Jasiu i jego mamie.

Nadszedł czas na kolejną muzę – na scenie pojawili się aktorzy z klasy III. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Magdaleny Bałdys, przygotowali przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Zwieńczeniem występu teatralnego była wspólna piosenka uczniów klas młodszych. Gdy młodsi koledzy zasiedli na swoich miejscach, na scenę wkroczył zespół instrumentalno-wokalny „Domino”. Nasi muzycy zaprezentowali kilka piosenek dla mam. Uroczystość powoli dobiegała końca. Jeszcze tylko życzenia od Samorządu Szkolnego i mamy wraz z pracownikami szkoły zasiadły do poczęstunku, aby przy domowej roboty ciastach i herbatce podzielić się wrażeniami z akademii.

{phocagallery view=category|categoryid=231|limitstart=0|limitcount=5}

Stary Cykarzew:

Dnia 28.05.2013r. w Przedszkolu w Starym Cykarzewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedszkolaki przedstawiły swój repertuar, były to wiersze i piosenki dla swoich ukochanych mam. Maluchy i starszaki zatańczyły również przygotowane tańce. A na koniec swoje mamusie obdarowały wcześniej przygotowanymi upominkami i oczywiście nie zabrakło buziaków i uścisków.

{phocagallery view=category|categoryid=232|limitstart=0|limitcount=5}

 

 

 

 

Data opublikowania: 09:21, 5 czerwca 2013

Kategorie: Aktualności