Dzień Babci i Dziadka w Starym Kocinie

17 stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Starym Kocinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak co rok zgromadziła ona duże grono szanownych babć i dziadków dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I- III.

 

 

Uroczystość została przygotowana  przez dzieci, ich rodziców  oraz nauczycieli. Na początku głos zabrała pani dyrektor Marzanna Figzał. Następnie rozpoczął się program artystyczny przygotowany na tę wyjątkową okazję przez dzieci  pod kierunkiem  wychowawców. Dzieci z przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, brały udział w inscenizacji. Chciały w ten sposób wyrazić swą miłość, szacunek i  przywiązanie. Ale to nie wszystko. Babcie i dziadkowie mogli również uczestniczyć w konkursach przygotowanych specjalnie dla nich, mogli wykazać się znajomością bajek , wiadomościami na temat swoich wnucząt oraz wziąć udział we wspólnym śpiewaniu. Wszyscy świetnie się bawili przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Udział w uroczystości stał się też okazją do spotkania, miłych rozmów i wspomnień w gronie znajomych.

 

Po występach dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty oraz złożyły życzenia. Następnie głos zabrali zaproszeni na uroczystość  przedstawiciele lokalnych władz:  Wójt  Gminy Mykanów- pan  Krzysztof Smela oraz Przewodniczący Rady Gminy Mykanów- pan Krzysztof Nabiałczyk. Na uroczystości gościliśmy także: sołtysa Nowego Kocina – pana Grzegorza Grabarę, sołtysa Starego Kocina – pana Mirosława Małka, Prezesa OSP w Starym Kocinie – pana Jarosława Migonia oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

 

Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz składamy życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz długich lat życia w otoczeniu  kochających dzieci i wnuków.

                                                                                    Oprac. Jolanta Małolepsza

 


{phocagallery view=category|categoryid=259|limitstart=0|limitcount=27}

 

Data opublikowania: 09:02, 27 stycznia 2014

Kategorie: Aktualności