Dzień Babci i Dziadka w Starym Broniszewie

22 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie odbyła się  akademia z okazji   Dnia Babci i Dziadka.Tłumnie zgromadzonych w sali gimnastycznej gości serdecznie powitał  dyrektor Krzysztof Wrzalik i podziękował wszystkim za liczne przybycie.  Wspólnie z nami postanowili świętować: Pan Michał Krzysiński – Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Starego Broniszewa, Pani  Sołtys Nowego Broniszewa – Agnieszka Wrona, Pani Anna Polak – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Następnie dyrektor złożył seniorom najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w zdrowiu i radości, w otoczeniu najbliższych. Zaprosił do podziwiania występów dzieci, życząc wielu cudownych chwil i pozytywnych doznań estetycznych.

  W dalszej części uroczystości dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi i aktorskimi. Tradycją naszej szkoły jest, iż w tym szczególnym dniu swoje uzdolnienia prezentują  wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków , kończąc na klasie ósmej.

Uczniowie  pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali wspaniałe przedstawienia wypełnione tańcem, śpiewem i doskonałą recytacją. Mieliśmy możliwość obejrzenia współczesnych wersji znanych  nam utworów: „Kaczki dziwaczki” i „Czerwonego Kapturka”. Wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu szkolnego chóru , obejrzeliśmy taniec irlandzki. Po części artystycznej goście spędzili wspaniałe chwile  na rozmowach  i wspomnieniach.

  Babciom i dziadkom jeszcze raz  dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne uroczystości. Jest nam niezwykle przyjemnie spotykać się każdego roku w tak dostojnym i życzliwym gronie.

Data opublikowania: 07:52, 4 lutego 2019

Kategorie: Aktualności