Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Starym Cykarzewie

Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne  obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w Starym Cykarzewie. W piątek 26 stycznia, dzięki uprzejmości pani dyrektor Małgorzaty Chodeckiej, w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie zebrało się wielu zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada, Przewodniczący Rady Gminy Mykanów Włodzimierz Cichoń, radni Gminy Mykanów – Władysław Tyfel i Marcin Jędrasiak, nadleśniczy Grzegorz Półtorak, Babcie i Dziadkowie oraz Rodzice przedszkolaków. Pani dyrektor Barbara Chyrzyńska powitała licznie przybyłych gości, złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i zaprosiła do oglądania programu artystycznego w wykonaniu dzieci, życząc jednocześnie niezapomnianych wrażeń.

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze przedszkolaki, które przeniosły się do Krainy Smerfów i pod kierunkiem wychowawczyni Pauliny Pijanki zaprezentowały smerfne układy taneczne. Następnie wystąpiły „Średniaki”, które pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Różyckiej i Doroty Kowalik przedstawiły inscenizację wiersza „Wesoły pociąg”, inspirowaną utworem J. Tuwima pt. „Lokomotywa”. Jako ostatnia zaprezentowała się grupa „Starszaków”, która pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Błaszczyk, wystąpiła z inscenizacją wiersza J. Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”. Wszystkie występy przeplatane były śpiewem, tańcem, recytacją wierszy, a nawet grą na bum bum rurkach. Wagę tej niezwykłej uroczystości podkreślały starannie dobrane, bardzo efektowne stroje i rekwizyty dzieci, za których przygotowanie pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom. Po prezentacji każdej z grup, wszystkie przedszkolaki wspólnie stanęły na scenie, aby zaśpiewać piosenki specjalnie dla Babć i Dziadków. Po występie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki – piękne kwiaty, które w środku skrywały zdjęcia ukochanych wnucząt.

Rodzinna atmosfera, radość i szczęście towarzyszące wspólnemu spędzaniu czasu, a przede wszystkim wyczuwalna więź łącząca pokolenia, sprawiły, że był to dzień wyjątkowy – pełen emocji, uśmiechu i miłości. Dzień, który uczy najmłodszych jaką wartość ma rodzina, a nam dorosłym przypomina, aby tę najcenniejszą wartość stale pielęgnować…

Już dziś serdecznie zapraszamy za rok!

Data opublikowania: 10:44, 13 lutego 2018

Kategorie: Aktualności