Dzień Babci i Dziadka w Cykarzewie

Tradycją już stało się, że w Przedszkolu w Starym Cykarzewie obchody Dnia Babci i Dziadka połączone są z Balem Karnawałowym. Pod takim hasłem  odbył się bal również i w tym roku. W sobotę 16 stycznia, dzięki uprzejmości pani dyrektor Małgorzaty Chodeckiej, w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie zebrało się wielu zaproszonych gości. Wśród nich  znaleźli się Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada, Przewodniczący Rady Gminy Mykanów Włodzimierz Cichoń, radni Gminy Mykanów – Władysław Tyfel i Marcin Jędrasiak, dyr. Zespołu Szkół w Starym Cykarzewie Małgorzata Chodecka, Babcie i Dziadkowie oraz Rodzice przedszkolaków.

 

Pani dyr. Barbara Chyrzyńska powitała licznie przybyłych gości, złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i zaprosiła do oglądania programu artystycznego w wykonaniu dzieci, życząc jednocześnie niezapomnianych wrażeń.

 

Jako pierwsze wystąpiły Starszaki, które pod kierunkiem wychowawczyni Doroty Kowalik przygotowały Jasełka. Piękna dekoracja, starannie dobrane kostiumy, akompaniament skrzypiec i gitary podczas śpiewania kolęd oraz rodzinna atmosfera sprawiły, iż były to chwile niezwykle podniosłe i wzruszające. Następnie dzielnie zaprezentowały się Maluchy i Średniaki , które pod kierunkiem wychowawczyń – Magdaleny Różyckiej i Katarzyny Błaszczyk recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla Babć i Dziadków. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki – upieczone z pomocą pań nauczycielek i samodzielnie udekorowane ciasteczka.

 

Po części artystycznej dzieciaki przebrały się w stroje karnawałowe i wodzirej rozpoczął bal. Radosny nastrój udzielił się wszystkim obecnym gościom. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Rodziców naszych przedszkolaków, te uroczyste i pamiętne chwile uprzyjemnił dodatkowo słodki poczęstunek.

 

Takie dni, kiedy gościmy w jednym miejscu cztery pokolenia i wręcz namacalna jest więź je łącząca, hasło przewodnie tegorocznych Jasełek „Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy” przestaje być tylko hasłem i osiąga zupełnie inny wymiar… Zapraszamy za rok!

oprac. Paulina Pijanka

 

{phocagallery view=category|categoryid=328|limitstart=0|limitcount=13}

 

 

 

 

 

Data opublikowania: 11:33, 26 stycznia 2016

Kategorie: Aktualności