Dożynki Powiatowe 2018

Niedzielne popołudnie i sprzyjająca pogoda, to sceneria dziewiętnastych Dożynek Powiatu Częstochowskiego, które 26 sierpnia odbyły się w Konopiskach. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć  delegacji Gminy Mykanów z Wójtem Dariuszem Pomadą na czele oraz Zespołem Śpiewaczo-Obrzędowym „Borowianki. Po uroczystym nabożeństwie, które odprawiono w miejscowym kościele parafialnym, barwny korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Konopisk przemaszerował na stadion GLKS „LOT” Konopiska gdzie miały miejsce główne uroczystości.

Stoisko naszej gminy od lat znane jest z serwowania znakomitych potraw, dlatego w tym roku na stoisku skosztować było można kapustę, paszteciki, oraz bułki kapuściane przygotowane przez zespół „Borowianki”.  O wystrój namiotów zadbali Państwo Magdalena i Damian Mucha z Radostkowa, pieczywo dostarczył Pan Marek Białas z Grabowej a kwiaty Państwo Teresa i Krzysztof Nabiałczykowie z Lubojny.

Stoły zrobiono z kostek sprasowanej słomy dostarczonej przez Państwa Elżbietę i Grzegorza Muchów z Łochynii. Transport wieńca oraz pomoc w jego przygotowaniu zawdzięczamy Państwu Anicie i Robertowi Worwąg z Borowna. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu naszych mieszkańców mogliśmy być dumni z efektu promocyjnego Gminy Mykanów.

Dożynki to oczywiście radość z zakończonych zbiorów, ale i czas podsumowania różnych konkursów tematycznych, w których udział wzięli mieszkańcy naszej Gminy. I tak w konkursie „Przodujący Producent Rolny” wyróżnione zostało gospodarstwo Rolne Państwa Marty i Dariusza Grobelaków ze Starego Kocina a trzecie miejsce i Powiatowym Konkursie „Ekologiczna Zagroda” zajęło gospodarstwo Państwa Elżbiety i Grzegorza Muchów z Łochynii. Za wykonanie wieńca dożynkowego oraz obrzęd jego ośpiewania wyróżnienie otrzymał Zespół Śpiewaczo Obrzędowy „Borowianki”, któremu przewodniczy Pani Stanisława Kopcik.

Dziękujemy wszystkim. Którzy przyczynili się do wykonania gminnego stoiska i przygotowali udział w tej tradycyjnej uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tej imprezy.

Data opublikowania: 08:16, 31 sierpnia 2018

Kategorie: Aktualności