Barwy jesieni w Gminie Mykanów z PTTK

19 października 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, pod opieką pani Beaty Waryś, wyruszyli na XX Oddziałowy Jesienny Zlot Rowerowo-Pieszy „Barwy Jesieni”. W sobotę, o godzinie 9.00, na zbiórce odliczyła się cała dzielna grupa turystów (uczniowie klasy II, IV i V) . Nikt nie wystraszył się zimnego wiatru, porannej mgły i temperatury, wahającej się między 4-6°C. Ciepłe kurtki, szaliki i rękawiczki okazały się wprost bezcenne.

 

Trasa daleka, bo aż 10 km polnymi drogami, na których błyszczały kałuże, z Wierzchowiska przez Florków, Lubojenkę do Radostkowa. We Florkowie spotkaliśmy liczną grupę gimnazjalistów z Częstochowy, po chwili dołączyli do nas uczniowie z podstawówki, którą prowadził pan Najman i od razu zrobiło się weselej. Razem szliśmy na spotkanie przygody.

Mimo pochmurnej pogody, jesienne pola i lasy wyglądały pięknie i kolorowo, mgła dodawała krajobrazowi tajemniczości, a rosa błyszczała jak kryształ. Po godzinie pojawiło się słońce i temperatura wzrosła (Oj, było gorąco!) Barwne liście nabrały złotego i miedzianego koloru, doskonale nadawały się na jesienny bukiet, do którego trafiły też rdzawe trawy, owoce głogu i dzikiej róży, a nawet muchomor.  Po drodze mogliśmy zaobserwować jesienne prace na polach i „dzikie” zwierzęta ( konie, gęsi, koty i lisa J). Pod koniec wędrówki czuliśmy kilometry w nogach, ale krótki odpoczynek, kanapki i wszystkim powróciły siły. Hasłem przewodnim był słynny cytat z filmu „ Shrek”- „Daleko jeszcze?”.

Gdy dotarliśmy do gościnnej szkoły w Radostkowie, spotkaliśmy tam wielu kolegów z pobliskich podstawówek. Czekały na nas też kiełbaski, ognisko i ciepła herbata. Po takim zastrzyku energii nawet najgorsi maruderzy dostali skrzydeł u ramion i „polecieli”, aby wziąć udział w licznych  konkursach i loterii. Jeden z naszych bukietów (Ali Pacudy, Zuzi i Stelli Michalak) został wyróżniony i nagrodzony, a Zuzanna Płaneta (nasz pewniak) okazała się najlepsza w kręceniu hula hop. Dzień okazał się piękny, ciepły, słoneczny, pełen przygód i niespodzianek. I tak miło i aktywnie, poznając najbliższe okolice, spędziliśmy czas.

Dziękujemy Organizatorom:

Regionalnemu Oddziałowi PTTK w Częstochowie i SKKT PTTK przy SP w Radostkowie.
Impreza odbyła się przy finansowej pomocy:
Urzędu Miasta w Częstochowie Wydziału Kultury, Promocji i Sportu,
Starostwa Powiatowego w Częstochowie

oprac.
Beata Waryś 


{phocagallery view=category|categoryid=246|limitstart=0|limitcount=10}

 

 

 

Data opublikowania: 10:24, 30 października 2013

Kategorie: Aktualności