Bal karnawałowy w Wierzchowisku

20 stycznia 2013 roku sala gimnastyczna w Wierzchowisku zamieniła się w krainę z bajek, pełną czarodziejskich stworzeń. Wszystkie przybyły na imienne zaproszenie Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wierzchowisku. Już na początku stycznia opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Marta Porada, zaprojektowała zaproszenia i wraz z uczniami zadbała, aby każde dziecko w okolicy dowiedziało się, że wkrótce odbędzie się Karnawałowy Bal Przebierańców.

Punktualnie o 15:00 pięknie przyozdobiona sala w Domu Ludowym zaczęła zapełniać się królewnami, super-bohaterami oraz dzikimi i domowymi zwierzętami. Zaproszeni goście stawili się licznie. Uczniowie szkoły w Wierzchowisku i ich koledzy i koleżanki ruszyli do tańca prowadzeni przez Panią Dyrektor Bożenę Wytrych. Do zabawy zachęcał DJ, prezentując aktualne hity i piosenki dla najmłodszych. Nawet rodzice dali się porwać atmosferze i włączyli się do zabawy.

 

Po godzinie świetnej zabawy nadszedł czas na konkurs z balonami – dla zaczerpnięcia oddechu. Emocji i śmiechu było co nie miara. Niektórzy zawodnicy wkładali w zawody tyle energii, że pękały z hukiem balony. Po zakończonym konkursie dzieciaki zasiadły do stołów, aby posilić się pączkiem i herbatą oraz nabrać sił do dalszej zabawy. Odbyły się jeszcze dwa konkursy z nagrodami: rzucanie do celu oraz podawanie chochli w kole. Zawodnicy zachowywali się jak prawdziwi sportowcy, ciesząc się z sukcesów kolegów i koleżanek.

 

Bal trwał do godziny 18:00. Wszyscy opuszczali salę balową z uśmiechami na buziach, zmęczeni ale zadowoleni.

 

Marta Porada

Nauczyciel Szkoły Podstawowej

im. T. Kościuszki w Wierzchowisku


{phocagallery view=category|categoryid=215|limitstart=0|limitcount=6}

Data opublikowania: 12:39, 22 stycznia 2013

Kategorie: Aktualności