Ach cóż to był za bal… u Przedszkolaków ze Starego Cykarzewa

Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadka połączone z balem karnawałowym w Przedszkolu w Starym Cykarzewie odbyły się 2 lutego 2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie. Przygotowania do balu rozpoczęły się już od godziny ósmej rano, kiedy to oprócz dyrektora i pracowników przedszkola do pobliskiej szkoły przybyli jak zawsze chętni do pomocy rodzice.

 

Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i tak zostały ustawione stoły, które udekorowano wcześniej przygotowanymi przez dzieci serwetnikami. Na stołach nie zabrakło też pysznych ciast z domowych wypieków, owoców i słodkości. Nauczycielki powiesiły bajkową dekoracje, a w między czasie rodzice napompowali 400 balonów, które pięknie ozdobiły salę.

O godzinie trzynastej wszystko było już zapięte na ostatni guzik. Następnie przybyli zaproszeni goście, a wraz z nimi swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mykanów Pan Dariusz Pomada oraz radny Pan Władysław Tyfel. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola Pani mgr Barbara Chyrzyńska, która serdecznie powitała przybyłych wszystkich gości. Potem zaprosiła do obejrzenia występów przygotowanych przez przedszkolaki. W tym roku wnukowie zabrali babcie i dziadków w czarodziejski świat „Krasnoludków”, „Smerfów” i „Czerwonego Kapturka”.

 

Jako pierwsza wystąpiła grupa „Starszaków”, która przygotowała muzyczną zagadkę dla dziadków. „ Jaka to melodia?” –  utwór na bum bum rurkach. Zadaniem seniorów było odgadnięcie go, co nie stworzyło im najmniejszego problemu, bo tak znana melodia jak „My jesteśmy krasnoludki” bardzo podobała się gościom. Kolejno na scenie pojawiła się grupa „Maluszków”, która w tym roku zamieniła się w krasnoludki. Najmłodsi recytowali wierszyki, pięknie śpiewali piosenki i wykonali taniec krasnoludków pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani mgr Katarzyny Błaszczyk. Następnie wystąpiła grupa „Starszaków”. Przedstawiła ona bajkę pt: „Czerwony Kapturek”. Wraz z nimi na scenie towarzyszyła im Pani mgr Agnieszka Kacprzak.

 

Na zakończenie wystąpiła grupa „Średniaków – Smerfów”. Przedszkolaki zabrały publiczność w magiczny świat Smerfów. Pod czujnym okiem swoich Pań mgr Doroty Kowalik i mgr Magdy Różyckiej recytowali wiersze śpiewali piosenki, a także odtańczyli taniec Smerfów. Punktem finałowym ich występu był akompaniament na bum bum rurkach i grzechotkach do utworu „Pizzikato”, do którego gościnnie dzieci zaprosiły Panią dyrektor mgr Barbarę Chyrzyńską. Na koniec części artystycznej grupa „Starszaków” zagrała na bum bum rurkach „Sto lat” dla wszystkich zaproszonych gości.

 

Kolejno głos zabrał Wójt Gminy Mykanów, który w imieniu gości złożył wszystkim serdeczne życzenia i podziękował za tak pięknie występy dzieci. I w końcu nastąpił moment wyczekiwany przez wszystkie przedszkolaki. Bal, który prowadził zaproszony wodzirej. Wszyscy świetnie bawili się przy znanych i lubianych piosenkach. Nie zabrakło wspólnych: kółek, wężyków, pociągów i słynnej „macareny”. Na parkiecie królowali: Batman, Żółw Ninja, królewny, wróżki, dzwoneczki, i inni bohaterowie bajek. Radością nie było końca. O tym, że impreza była udana świadczy fakt, iż pan wodzirej zgubił buty…

            Wszystko, co dobre jednak kiedyś się kończy i również bal karnawałowy przedszkolaków 2015r. w szkole w Starym Cykarzewie dobiegł końca. Zaproszeni goście z uśmiechem i tanecznym krokiem opuszczali salę. Rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Z pomocą rodziców szybko udało nam się uporać z tym zadaniem. Kto nie był niech żałuje świetnej zabawy w miłym towarzystwie. Ogromne podziękowania dla rodziców za wkład i pracę nad balem. Do zobaczenia za rok!

 

Opracowały nauczycielki:
mgr Magdalena Różycka
i mgr Dorota Kowalik

 

{phocagallery view=category|categoryid=295|limitstart=0|limitcount=18}

Data opublikowania: 09:28, 19 lutego 2015

Kategorie: Aktualności